Banner Banner Banner Banner Banner
Logo
 

Truskawki

Zbiór truskawek trwa od maja do końca sierpnia. W zależnośći od warunków pogodowych, może dojść do przesunięcia okresu zbiórów. Zbieranie truskawek należy do ciężkiej czynnośći. Prace w polu zaczynają się w bardzo wczesnych godzinach porannych, ponieważ o tej porze temperatura jest przyjemniejsza.

Każdy pracownik otrzymuje sprzęt potrzebny do zbierania truskawek (wózek, skrzynki, szalki, itp.)

Truskawki Około godz.12.00 praca zostaje przerwana i grupy zostają przewiezione do swoich kwater, tam otrzymują ciepły i obfity posiłek. Po południu, w zalezności od temperatury panującej na zewnątrz, ponownie wszyscy jadą na pole na kilka godzin.

Truskawki zbierane są reką, musi się to odbywać bardzo ostrożnie, ponieważ są to owoce bardzo delikatne. Dlatego do tej pracy zatrudniamy głownie kobiety. Każde odgniecenie na truskawce sprawia, że owoc traci jakość oraz zaczyna gnić.

Każdy pracownik dostaje swój numer personalny, poprzez który rozliczana i naliczana jest premia. Każde rozliczenie następuje indywidualnie.

Każda grupa ma swojego polowego (brygadzistę) pochodzącego z Polski. Pełni on funkcję opiekuna grupy, tłumacza oraz osoby, do której można zgłosić się z wszelkimi pytaniami.

Naszym celem jest, by po zakończeniu całego sezonu zbiorów, wrócili Państwo zadowoleni do domu.