Banner Banner Banner Banner Banner
Logo
 

Szparagi

Sezon szparagowy zaczyna się u nas z reguły w połowie kwietnia i trwa do końca czerwca.

W tym własnie czasie trwają zbióry na polach wokół przedsiebiorstwa. Cięcie szparagów to ciężka czynność do której potrzebny jest duży wysiłek fizyczny, dlatego własnie meżczyźni są bardziej odpowiedni do tego rodzaju pracy. Praca zaczyna się zawsze o godz. 5:00 ewentualnie 6:00 rano. Pracodawca zapewnia pracownikom dojazd z kwatery na pole autobusem oraz potrzebny sprzęt do pracy (noże, szpachelki, rękawice).

Szparagi Przerwa obiadowa zaczyna się ok. godz. 12:00 i trwa do godz. 15:00, więc każdy ma wystarczająco dużo czasu do odpoczynku. W przerwie obiadowej każdy otrzyma ciepły, obfity posiłek.

Dzień roboczy kończy się między godz. 18:00 a 19:00 w zalezności od dnia i ilości zbiorów.

Ilość szparagów moze być zróżnicowana w zależności od temperatury i promieni słonecznych w danym dniu. Stąd niektóre dni robocze są dłuzsze, a inne krótsze. Poza tym ważne jest by być przygotowanym na pracę w polu w każdych warunkach pogodowych.

Każda grupa ma przydzielone pola, na których podczas trwania całego sezonu szparagi muszą być zbierane i pole pielęgnowane, żeby ich jakość była dobra.

Każdy pracownik dostaje swój numer personalny, poprzez który rozliczana i naliczana jest premia. Każde rozliczenie następuje indywidualnie.

Każda grupa ma swojego polowego (brygadzistę) pochodzącego z Polski. Pełni on funkcję opiekuna grupy, tłumacza oraz osoby, do której można zgłosić się z wszelkimi pytaniami.

Naszym celem jest, by po zakończeniu całego sezonu zbiorów, wrócili Państwo zadowoleni do domu.